Մարտի 17-ին ՀՀ ԱԺ նախագահ Արարատ Միրզոյանի կարգադրությամբ Առնակ Ավետիսյանը նշանակվել է ՀՀ ԱԺ աշխատակազմի ղեկավար-գլխավոր քարտուղար:
Կենսագրություն
Ծննդյան տարեթիվ, ամսաթիվ, ծննդավայր
1992թ. հունվարի 7,  քաղաք Աբովյան
Կրթություն
1998-2008թթ.- ք.Աբովյանի թիվ 10 միջնակարգ դպրոց
2008-2012թթ.- Հայաստանի Պետական Տնտեսագիտական Համալսարան, Կառավարման ֆակուլտետ, Ձեռնարկությունների տնտեսագիտություն եւ կառավարում, բակալավր
2012-2014թթ.- Հայաստանի Պետական Տնտեսագիտական Համալսարան, Կառավարման ֆակուլտետ, Ձեռնարկատիրական գործունեության կազմակերպում, մագիստրոս
Աշխատանքային գործունեություն
- 2011-2013թթ. -«Ջի-Էլջ-Իքս Մեդիա» ՓԲԸ, համահիմնադիր, ֆինանսական տնօրեն
- 2013-2016թթ.-«Էյչ-Էս-Բի-Սի Բանկ Հայաստան» ՓԲԸ, Կորպորատիվ բիզնեսի կառավարման վարչություն, մասնագետ
- 2016-2018թթ.- «Էյչ-Էս-Բի-Սի Բանկ Հայաստան» ՓԲԸ, Կորպորատիվ բիզնեսի կառավարման վարչություն, գլխավոր մասնագետ
- 2015-2016թթ.- «Քաղաքացիական Պայմանագիր» կուսակցության Վերահսկող հանձնաժողովի անդամ
- 2016-2017թթ.- «Քաղաքացիական Պայմանագիր» կուսակցության Աբովյանի տարածքային կազմակերպության խորհրդի նախագահ

17 марта распоряжением Председателя НС РА А.Мирзояна Арнак Аветисян назначен руководителем-генеральным секретарем Аппарата НС РА.
Биография
Дата и место рождения
1992 г. 7 января, город Абовян.
Образование
1998-2008 гг. – Средняя школа № 10 г. Абовяна.
2008-2012 – Армянский   государственный экономический университет, факультет управления, экономика и менеджмент предприятий, бакалавр.
2012-2014 – Армянский государственный экономический университет, факультет управления, организация предпринимательской деятельности, магистр.
Трудовая деятельность
2011-2013 гг. – ЗАО GG-X Media, соучредитель, финансовый директор.
2013-2016 гг. – ЗАО   HSBC Armenia , департамент менеджмента корпоративного бизнеса, специалист.
2016-2018 гг. – ЗАО   HSBC Armenia , департамент менеджмента корпоративного бизнеса, главный специалист.
2015-2016 гг. – член   Контрольной комиссии партии «Гражданский договор».
2016-2017 гг. – председатель Совета Абовянской территориальной организации партии «Гражданский договор».